background

Raf Denetlemesi

Raf Denetlemesi

Raf Denetlemesi

Palet raf sistemlerinin güvenli bir şekilde tutulması için sistematik bakım gereklidir. Periyodik muayeneler daha iyi tanımlıdır ve hasarlı bileşenler incelemeden sonra her durumda değiştirilmelidir. Depolama raflarınızın doğru ve düzenli bir şekilde muhafaza edildiğini ve güvenli olduğu kadar güvenli oluşunu da gösterebiliyor olmanız, ciddi bir kaza olması durumunda, nedenin soruşturulması durumunda çok önemli olacaktır. Kullanıcıyı ve etrafındaki depo personelini, sisteme çarpan parçalar veya aşırı yükleme için düzenli olarak izleme sorumluluğuna ek olarak, kurulumun eğitimli bir teknisyen tarafından kontrol edilmesi önemle tavsiye edilir.

Denetleme eğitimli bir müfettiş tarafından yapılır ve maksimum 12 aya kadar yapılır. Bu incelemeyi takiben, tesisin genel durumunun (zemin, kullanım, kaldırma cihazı, yük) tanımını ve alınacak önlemlerin ciddiyetine bağlı olarak risk, hasar ve onarımın aciliyeti kategorilerine göre sınıflandırılmasını içeren bir profesyonel rapor sunulur.

Depolama sistemlerinin üreticiler tarafından nasıl tasarlanması ve hesaplanması gerektiğine dair standartlar getirmenin yanı sıra, aynı Avrupa standardı EN 15635 de, depolama raflarının kullanıcısının günlük kullanımında sahip olduğu sorumlulukları açıkça tanımlamaktadır.